Прецизно преместване с опитни хамали

Как да не ти се разпадне багажа по време на местене?

Прецизно преместване с опитни хамали не е просто хвърляне на кашони в един камион и стискане на палци да оцелеят! Ако искаш нещата ти да стигнат цели, трябва да се действа с мисъл, а не с хаос. Една лоша опаковка и после няма кой да ти върне счупената техника или разкъсаните мебели.

Най-важното за безаварийно местене с точни хамали

Преместването не е шега работа, особено ако имаш тонове багаж! Независимо дали местиш гарсониера или огромен апартамент, ако не организираш всичко, ще се озовеш с разпилени неща и разбити нерви.

Как да избегнеш хаоса при преместване?

  • Всичко трябва да е подредено и опаковано здраво. Ако хвърляш всичко в торби, не се изненадвай, ако после не можеш да си намериш кабелите, дистанционното или важните документи. Кашоните и стабилното опаковане са задължителни!
  • Тежките мебели не се мъкнат като на състезание. Опитните хамали знаят как да разпределят тежестта, за да не се изкърти нещо по стълбите или да не остане вратата на асансьора отворена завинаги.
  • Не оставяй всичко за последния момент. Колкото по-рано планираш, толкова по-малко главоболия ще имаш. Един месец предварително е разумно време, за да подготвиш всичко без излишен стрес.
  • Извозването на боклуци и стари мебели е неизбежно. Не мисли, че всичко ще ти трябва в новото жилище. Ако някой шкаф ти се клати още от миналия век, време е да се отървеш от него. Тук идва мястото на извозване на стари мебели, за да не трупаш ненужни неща.

Какви грешки да не допускаш при местене?

  • Да разчиташ на приятели вместо на професионални хамали. Колкото и добри приятели да имаш, вдигането на хладилници и гардероби не е като носене на шест бири от магазина. Един грешен ход и може да останеш с разбит телевизор или надран под.
  • Да не организираш предварително транспорта. Ако си мислиш, че всичко ще се събере в едно малко бусче, по-добре премери обема на багажа си. В противен случай ще въртиш няколко курса и ще загубиш цял ден.
  • Да не етикетираш кашоните. Ако не ти се занимава с надписване, после ще проклинаш съдбата, когато търсиш зарядното си сред кашони с обувки и съдове.
  • Да не разчистиш ненужното предварително. Ако влачиш стари вехтории с надеждата „някога да потрябват“, по-добре помисли пак. Преместването е идеалният момент да се отървеш от ненужното. Тук идва ролята на изпразване на апартаменти и къщи, за да остане само важното. Има и фирми за почистване на жилища, които се справят с всякакви трудности, включително и с почистването след пожари и наводнения, след животни, след синдром на Диоген и т.н.

Най-често задаваните въпроси

Как да подготвя мебелите за преместване?
Опаковай всички ръбове и стъклени повърхности, за да не станат на сол при първия удар. Ползвай разтягащо фолио, одеяла и картон, за да предпазиш мебелите от надраскване и счупване.

Кога е най-доброто време за преместване?
Избягвай уикендите и пиковите часове, защото тогава трафикът ще те забави. Ако можеш, планирай всичко в делничен ден сутрин, когато движението е по-спокойно.

Какво да правя с ненужните вещи?
Всичко, което не си ползвал повече от година, най-вероятно няма да ти потрябва повече. Дарявай, изхвърляй или ползвай услуги за извозване на отпадъци, за да не мъкнеш ненужни боклуци с теб.

Как да разбера колко голям транспорт ми трябва?
Премери мебелите и сметни броя на кашоните. Ако не знаеш, по-добре заложи на по-голям камион, отколкото да останеш с половината си неща на улицата.

Трябва ли да разглобявам мебелите?
Големите мебели е добре да бъдат разглобени, за да не се повредят. Ако нямаш инструменти или опит, остави това на опитни хамали – така ще си спестиш излишни нерви и главоболия.

Прецизно преместване с опитни хамали